monitorulcj.ro Menu

Sport

Ce rezultate au obținut atleții clujeni în prima zi a Campionatului Național

sanda belgyan

Răzvan George Roman e pe primul loc, după trei probe, la heptatlon, Sanda Belgyan (foto) a obținut locul doi la 400 de m, iar Robert Parge, locul trei, tot la 400 de m, dar masculin.

Mai jos, lista completă a rezultatelor:
MASCULIN
triplusalt
1. Răzvan Cristian Grec (CSS 1 Constanța) 16,28 m
2. Alexandru George Baciu (CSM Călărași) 16,12 m
3. Cristi Nicușor Boboc (CS Farul Constanța) 16,10 m

1.500 m
1. Dorin Andrei Rusu (CSM Dorna Vatra Dornei) 3:50.18
2. Ilie Bogdan Macovei (CS Olimpia București) 3:52.58
3. Daniel Ionuț Betej (CSU Reșița) 3:53.43

greutate
1. Andrei Marius Gag (CSM Arad) 19,67 m
2. Bogdan Georgevici (CSM Giurgiu) 15,28 m
3. Adrian Susnea (CSȘ Ploiești) 12,44 m

60 m
1. Marius Florin Șerban (CSM Slatina) 6.77
2. Ionuț Andrei Neagoe (CS Farul) 6.79
3. Daniel Mihai Robe Budin (CSM Slatina) 6.83

400 m
1. Cristian Radu (CSM Ploiești) 48,95
2. Sebastian Mihai Ursachi (CS Știința Municipal Bacău) 49.70
3. Robert Parge (CSU Cluj-Napoca) 50.04

heptatlon (după trei probe)
1. Răzvan George Roman (CSU Cluj-Napoca) 2.169
2. Mihai Radu Sima (CSM Dunărea Giurgiu) 1.826

FEMININ
greutate
1. Lenuța Burueană (CS Ceahlăul Piatra Neamț) 16,35 m
2. Ioana Diana Țigănașu (CS Ceahlăul Piatra Neamț) 14,47 m
3. Dana Ioana Voicu (CS Dinamo București) 13,69 m

1.500 m
1. Adela Paulina Bălțoi (CS Pandurii Tg.Jiu) 4:24.40
2. Gabriela Andreea Doroftei (CSM Suceava) 4:36.99
3. Georgiana Nedelea (LPS Vaslui) 4:43.13

triplusalt
1. Elena Andreea Panțuroiu (LPS Câmpulung Muscel) 13,96 m
2. Aleksandra Naceva (Bulgaria) 13,03 m
3. Alexandra Georgia Mihai (CSA Steaua) 12,43 m

60 m
1. Marina Andreea Baboi (LPS I.B. Soter Buzău) 7.59
2. Anamaria Ioniță (CSM Brăila) 7.72
3. Simona Elena Balca (CSM București) 7.89

400 m
1. Adelina Dorina Pastor (CSM Timișoara) 54.64
2. Sanda Belgyan (CSU Cluj-Napoca) 56.06
3. Cristina Daniela Bălan (LPS Banatul Timișoara) 57.60

prăjină
1. Ionela Denisa Luca (CSM Călărași) 3,60 m
2. Adina Anamaria Buzescu (CS Dinamo) 3,40 m
3. Antonia Irimia (CSS 7 Dinamo) 3,20 m

pentatlon (după patru probe)
1. Anamaria Ioniță (CSM Brăila) 3.530
2. Florentina Budică (CSM București) 3.518
3. Ana Maria Tudor (CS Olimpia) 3.125