Leo Messi a marcat, în sfârșit, golul 500 al carierei

Messi a marcat, duminică seara, golul cu numărul 500 din carieră. Această performanță a venit tocmai când celebrul fotbalist traversa o perioadă proastă a carierei.

Leo Messi a marcat, în sfârșit, golul 500 al carierei Leo Messi a marcat, în sfârșit, golul 500 al carierei

Când traversa cea mai proastă perioadă a carierei sale, depășind 500 de minute fără gol sau assist la Barcelona, lucru care nu i s-a mai întâmplat niciodată, Leo Messi a avut parte de izbăvbire: a marcat pentru catalani în minutul 64 sl partidei cu Valencia, într-un moment în care ”liliecii” conduceau cu 2-0 pe Nou Camp. A fost golul 500 al carierei decarului blaugrana, la echipa de club și echipa națională, scrie digisport.ro.

Messi reușise golul 499 pe 30 martie, într-un meci cu Bolivia, din penalty, în preliminariile CM 2018. De atunci, a jucat patru partide complete, plus cele 64 de minute din meciul cu Valencia, încercând să înscrie golul aniversar.