Victorie pentru CFR, în Gruia. Feroviarii au învins Gaz Metan Mediaş, scor 4-1

Formaţia CFR Cluj a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (1-1), echipa Gaz Metan Mediaş, în ultimul meci al etapei a V-a a Ligii I.

Pentru CFR Cluj au marcat Bruno Guimaraes '41, Larie '52 şi Tade '67 (penalti), '86, în timp ce pentru Gaz Metan Mediaş a înscris Ciprian Petre în minutul 16.

0-1: Ciprian Petre a deschis scorul cu un şut la colţul lung

1-1: Pleşca a respins în faţă lovitura de cap al lui Larie, iar Bruno Guimaraes a marcat din doi metri

2-1: Larie a marcat cu un şut la colţul lung

3-1: Tade a transformat un penalti acordat după un henţ al lui Szilagyi

În minutul 76, Felgueiras a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Tahar.

4-1: Tade a reuşit "dubla" în minutul 86

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Rada, Larie, Camora - Muniru (Cristian '60), Monroy - Deac, Jakolis (Fl. Costea '46), Bruno Guimaraes (Ivanovski '70) - Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Trtovac, Muth, Szilagyi - Ciprian Petre, Romeo (Llullaku '57), Todea (Enescu '69), Tahar - Buziuc (Roman '62), Figliomeni. Antrenor: Cristian Dulca

Cartonaşe galbene: Muniru '35, Larie '75 / Buziuc '38, Szilagyi '66

Cartonaş roşu: Muth '84

Arbitri: Adrian Illyeş - Aurel Oniţă, Ciprian Danşa - Robert Dumitru

Observatori: Eduard Dumitrescu, Romulus Gabor.