FINAL România - Argentina 0 - 0. Tricolorii au pus "pumele" cu botul pe labe!

România a rezistat eroic în fața Argentinei. Elevii lui Victor Pițurcă au încheiat la egalitate cu trupa pregătită de Alejandro Sabella, scor 0-0.

Final de meci. România termină la egalitate cu Argentina, scor 0-0.

Min 90 - Intră Maxi Rodriguez în locul lui Di Maria

Min 88 - Intră Grozav și iese Chipciu

Min 85 - Pantilimon are o intervenție formidabilă în fața lui Lavezzi, aflat singur la 8 metri!

Min 84 - Di Maria trage la colțul scurt, Pantilimon prinde

Min 77 - Iese Higuain intră Lavezzi

Min 75 - Intră Luchin și iese Mățel

Min 70 - Palacio luftează în fața porții adverse!

Min 67 - Intră Rusescu în locul lui Marica. În tribune se fac valuri

Min 67 - Higuain trage pe lângă poartă

Min 57 - Dublă schimbare la Argentina. Ies Aguero și Gago, intră Palacio și Biglia

Min 57 - Iese Tănase și intră Lazăr

Min 51 - Mățel trece de un adversar, centrează în fața porții, însă fundașii argentinieni îndepărtează pericolul

Min 50 - Messi ia o acțiune pe cont propriu, driblează mai mulți adversari, centrează pentru Di Maria, dar acesta ratează pasa decisivă

Min 48 - Gardoș are o intervenție salutară în fața lui Aguero, care îl driblase pe Pantilimon

Start de repriză secundă. Intră Pantilimon și Torje, ies Tătărușanu și Maxim

Pauză pe Național Arena. România și Argentina se află la egalitate după primele 45 de minute, scor 0-0.

Min 41 - Tănase încearcă un interior, dar mingea se scurge alături

Min 39 - Aguero scoate din joc trei adversari, se trezește singur cu Tătărușanu, dar goalkeeper-ul stelist intervine miraculos

Min 36 - Maxim înscrie, dar golul e anulat pe motiv că mingea a ieșit în afara terenului în momemntul centrării. Reluările TV susțin contrariul.

Min 34 - Ratare uriașă a lui Maxim! Servit excelent de Mățel, mijlocașul a trimis direct în Romero din doar câțiva metri

Min 29 - Higuain primește în careu, recentrează pentru Aguero, dar atacantul lui Manchester City este blocat de fundașii români

Min 27 - Românii scapă cu fața curată la acțiunea creată de Messi și nefinalizată de Di Maria

Min 24 - Marica pătrunde pe banda dreaptă, centrează în careu lui Tănase, dar mijlocașul Stelei trimite alături

Min 21 - Ocazie mare România! Marica reia cu capul de lângă un adversar, dar Romero scoate balonul de sub bară în corner

Min 20 - Romero prinde fără emoții mingea reluată de Gardoș

Min 18 - Nemarcat în careu, Pintilii trimite cu capul mult peste poartă

Min 10 - Tătărușanu apără șutul lui Higuain din lateral dreapta

Min 10 - Maxim se încurcă în propriile driblinguri

Min 5 - Fernandez reia cu capul mult peste

Min 5 - Messi execută o lovitură liberă de la 22 de metri, mingea este deviată în corner