Au picat primul test. "Studenții", învinși de Cernomoreț Odessa

Universitatea Cluj a pierdut primul amical disputat în cantonamentul din Antalya, contra formației Cernomoreț Odessa, scor 0-2.

Golurile ucrainenilor au fost marcate de Antonov ('27) și Didenko din foarfecă ('60).

„Studenții” au punctat și ei prin Emil Ninu ('70), dar reușita fundașului a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Universitarii au ratat și o lovitură de pedeapsă, prin Max Nicu, aruncat în luptă în repriza secundă.

Mihai Teja a aliniat două echipe contra lui Odessa:

Prima repriză: Niculescu - Ciupe, Abrudan, Rada, Gercaliu - Karim, Lungu - Cristocea, Borza, Calcan – Lemnaru;

Repriza secundă: Dolha – Martac, Szilagyi, Ninu, Târnăcop – Takacs, Bucșa, Neag, Max Nicu – Ene, Machado.

„U” Cluj va susține, vineri, al doilea meci de pregătire, de la ora 17.00, contra celor de la Wiener Neustadt.