LIGA I: CFR Cluj - Astra Giurgiu, scor 0-0

Formaţia CFR Cluj a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Astra Giurgiu, în etapa a XII-a a Ligii I.

CFR Cluj- Astra Giurgiu, scor 0-0. Sursa foto: adevarul.ro CFR Cluj- Astra Giurgiu, scor 0-0. Sursa foto: adevarul.ro

În minutul 44, Ivanovski a trimis mingea în poarta gazdelor, însă reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Astra a rămas în inferioritate numerică, în minutul 77, când a fost eliminat Yahaya.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Cadu, Rada, Camora - Djokovici, Muniru - Maah, Gabionetta (Rui Pedro '72), Ogbu (Deac '71) - Tade (Costea '46). Antrenor: Petre Grigoraş.

Astra Giurgiu: Lung - Măţel, Găman, Ben Youssef, J. Morais - Yahaya, Laban - Enache, Bukari (Yazalde '85), Yoda (Cristescu '81) - Ivanovski (Budescu '73). Antrenor: Daniel Isăilă.

Cartonaşe galbene: Gabionetta '17, Muniru '14, Cadu '55, Djokovici '72, Maah '90+2 / Bukari '8, Yahaya '65, '77, Budescu '90

Cartonaş roşu: Yahaya '77

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Octavian Şovre, Mircea Orbuleţ (asistenţi) - Florin Marcu (rezervă)

Observatori: Nicolae Marodin, Rodion Cămătaru