Victorie pentru CFR în primul amical al verii

CFR Cluj a învins formația SV Burghausen cu scorul de 3-1, într-o partidă amicală.

CFR Cluj CFR Cluj

Mircea Rednic a început meciul de marția seara cu Stăncioiu - Velayos, Cadu, Rada ,Sepsi - Hora, Bakary, Muniru, Nicoară - Rony, Kapetanos, pe parcurs survenind mai multe schimbări. Nemții au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize și au condus la pauză cu 1-0. CFR a egalat prin Cadu, care a transformat un penalty în minutul 56. În minutul 72 a ieșit la rampă noul venit Florin Costea, care a primit o pasă în adâncime de la Negruț, a driblat câțiva adversari și a șutat cu efect, aducând formația „feroviară“ în avantaj. Același Costea a reușit „dubla“ în minutul 81, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea clujenilor.