Handbaliştii par condamnaţi la retrogradare

<p><strong>“U” Transilvania Cluj a pierdut meciul din deplasare cu CS Caraş-Severin. Reşiţenii au avut mici emoţii doar în prima repriză, la capătul căreia conduceau cu 15-11. </strong>

Gazdele S-au Dezlănţuit în repriza secundă şi s-au impus în final cu 37-20. Iată marcatorii celor două echipe: CS Caraş-Severin - Irimescu 9 goluri, Petrea 6 g, Cuciula 5 g, Ciubotariu 5 g, Marta 3 g, Pîrvan, Grigoraş şi Grozăvescu câte 2 g, Pîrîianu, Negru şi Vulpe câte un gol; "U" Transilvania Cluj - Hagiu 4 g, Fazakas, Hossu, Ursu şi Şomlea câte 3 g, Irimiaş 2 g, Draia şi Turcu câte un gol.

În urma acestui rezultat, “U” Transilvania rămâne pe 12, ultimul loc în Liga Naţională, cu doar 4 puncte adunate în 15 meciuri. Prima poziţie neretrogradabilă, 10, este ocupată de Dinamo, care are opt puncte.