LIVE TEXT: CFR Cluj - INTERNAZIONALE Milano. Scor final 0-3.

<h3><strong>CFR Cluj joacă împotriva echipei Internazionale Milano în 16-mile de finală ale Ligii Europa. Meciul are loc la Cluj, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. În meciul tur, Internazionale Milano a învins cu 2-0.</strong>

Minutul 90: FINAL

Minutul 90: Hora şutează de la aproximtiv 15 metri, dar mingea loveşte bara transversală.

Minutul 89: Inter marchează din nou, prin Benassi.

Minutul 80: Camora primeşte cartonaş roşu şi este eliminat.

Minutul 69: Ocazie uriaşă pentru CFR. Hora primeşte mingea la cinci metri de poartă, dar şutează puternic în capul portarului formaţiei italiene, deşi era singur în faţa buturilor.

Minutul 58: Rui Pedro reia din prima, din 14 metri, central. Cambiasso se opune şi balonul cade pe plasă.

Minutul 46: A început repriza a doua.

Minutul 45: PAUZĂ

Minutul 45: 2-0 pentru Inter. Eroare a lui Felgueiras, care scapă un balon în faţa lui Zanneti, acesta îi trimite lui Guarin, care înscrie.

Minutul 35: Ocazie pentru CFR. Panin centrează în faţa porţii, Maah loveşte cu capul puţin pe lângă poartă.

Minutul 34: Sepsi reuşeşte să-şi salveze echipa, la un atac al italienilor, interceptând o minge la patru metri de poartă.

Minutul 22: Gol pentru Inter. Palacio primeşte o pasă pe dreapta, la limita ofsaidului, înaintează până la aproximativ 14 metri de poarta clujenilor, îi trimite lui Guarin, care îl învinge pe Felgueiras.

Minutul 11: O nouă fază de poartă. Atac pe partea stângă al formaţiei clujene, Maah primeşte mingea şi şutează de la aproximativ 12 metri, pe pângă poartă.

Minutul 9: Antrenorul echipei CFR, Paulo Sergio, este nevoit să facă o schimbare după numai câteva minute de joc, Gabi Mureşan acuzând o accidentare. În locul lui a intrat Hora

Minutul 5: Ocazie pentru CFR. Contraatac al formaţiei clujene, pe partea dreaptă, mingea ajunge la Rui Pedro, însă acesta şutează slab spre poartă.

Minutul 1: A început partida

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada, Camora - Godemeche, G. Mureşan, Sepsi - Rui Pedro - Maah. Antrenor: Paulo Sergio.

Internazionale Milano: Handanovici - Zanetti, Ranocchia, Juan Jesus, Pereira - Guarin, Cambiasso, Kovacici, Alvarez - Cassano, Palacio. Antrenor: Andrea Stramaccioni.