CFR Cluj câștigă cu Sepsi Sf. Gheorghe în ultimul minut în Gruia

CFR Cluj câștigă cu Sepsi Sf. Gheorghe în ultimul minut, scor 2-1, în etapa a 7-a din Superliga.

CFR Cluj câștigă cu Sepsi Sf. Gheorghe în ultimul minut în Gruia. Foto: monitorulcj.ro CFR Cluj câștigă cu Sepsi Sf. Gheorghe în ultimul minut în Gruia. Foto: monitorulcj.ro

În minutul 5, Deac centrează de la colțul terenului, Tachtsidis deviază balonul care ajunge la Mogoș. Acesta șutează în forță, însă Niczuly a intervenit salvator. În minutul 6, Karlo Muhar a marcat cu o lovitură de cap după o centrare de la colț executată perfect de Ciprian Deac.

În minutul 19, arbitru oferă penalty pentru Sepsi. Alimi execută excelent lovitura de pedeapsă și restabilește egalitatea. În minutul 21, Oroian, de la Sepsi, primește al doilea cartonaș galben și este eliminat din joc. De asemenea, în ultimul minut de joc, al doilea jucător de la Sepsi, Ștefan, este eliminat și trimis afară de pe teren, după un fault la marginea careului de 16 metri.

Francisc Dican așteaptă o nouă victorie din partea „feroviarilor”: „Sunt convins că vom face un joc bun”

În a doua repriză, în minutul 57, Otele șutează la colțul lung și trimite mingea în bară. CFR Cluj a avut 74% posesie, 28 de ocazii de gol, 8 șuturi pe poartă, 7 șuturi pe lângă poartă și 55 de atacuri periculoase.

În ultimul minut de prelungire (96) Karlo Muhar reușește dubla la capătul unei faze norocoase.

CFR Cluj - Sepsi, echipele de start

CFR Cluj: Sava - Mogoș, Boben, Kresic, Camora - Muhar, Keita, Tachtsidis - Deac, Michael, Fica; Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Manea, Abeid, A. Radu, Aussi, R. Filip, El Kaddouri, Avonou, Otele, Serebe, Bîrligea; Antrenor: Francisc Dican

Sepsi: Niczuly - Oroian, D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu - M. Ștefănescu, Alimi, Kallaku, Fl. Ștefan - Safranko, K. Varga; Rezerve: D. Moldovan, Gedo, Aganovic, Rența, R. Varga, C. Matei, Popsa, Batzula, Debeljuh; Antrenor: Bernd Storck

CFR Cluj a pus ochii pe un jucător de la FCSB. Vrea să plece liber de contract.