Înfrângere pe sfârșit de meci pentru „U” Cluj la Râmnicu Vâlcea

Universitatea Cluj a fost învinsă cu scorul de 2-1, sâmbătă, în deplasare, pe terenul formației CSM Râmnicu Vâlcea, în cadrul etapei a VIII-a a Ligii II-a, seria Vest.

Studenții clujeni au deschis scorul în minutul 27 prin Robert Boboc. Vâlcenii au revenit mai motivați de la cabine și au controlat repriza secundă, reușind să restabilească egalitatea în minutul 80 prin Voinea și să obțină victoria grație golului reușit de Staicu în minutul 89, după un minut de când a intrat pe teren în locul lui Neagoe.

Etapa viitoare va primi vizita formației FC Brașov, sâmbătă, 17 octombrie, de la ora 11:00, pe Cluj Arena.

Echipele de start
CSM Râmnicu Vâlcea: Fildan - Vasile, Pîrvulescu, I.Stoica (cpt.), Al Ionescu - Iordache, Piscanu - Firţulescu, Neagoe, Luduşan - Staicu
Rezerve: D.Geantă - Cucui, Samson, Voinea, Cl.Ştefan, I.Marian, B.Geantă.
Antrenor: Alexandru Pelici

FC Universitatea Cluj: Niczuly (cpt.) - Butean, Crişan, Cordoş, Hâmpea - Boboc, Cândea - C.Popescu , Ursu, Greu - Cocină
Rezerve: Ţicrea - Mutu, Molnar, Schieb, Tarcea, P.Popescu, R.Keresztes.
Antrenor: Marius Popescu