Vești bune pentru CFR Cluj înaintea meciului cu Sevilla! Andaluzii, o nouă partidă catastrofală

CFR Cluj se va duela joi cu FC Sevilla, într-un meci care va conta pentru prima manșă din 16-imile de finală din Europa League.

Formația andaluză trece prin cea mai slabă perioadă a sezonului și a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie după egalul, 2-2, pe teren propriu, în fața celor de la Espanyol Barcelona, ultima clasată.

Andaluzii au condus cu 1-0 în duelul de pe Ramon Sanchez Pijuan după un gol marcat de Lucas Ocampos, dar Emarba și Wu Lei aveau să întoarcă soarta meciului până în minutul 50. Sevilla avea să scoată în cele din urmă un punct în minutul 80, atunci când Suso a egalat cu un șut de la marginea careului de 16 metri.

Formația pregătită de Julen Lopetegui a ajuns astfel la 4 meciuri consecutive fără victorie și pentru prima dată de la începutul campionatului nu se mai află pe un loc care duce în Liga Campionilor.

CFR Cluj și Sevilla vor juca joi, de la ora 19:55, prima manșă din 16-imile de finală din Europa League.