Handbal: Înfrângere drastică pentru ”U” Cluj

Echipa de handbal feminin Universitatea Cluj a suferit o înfrângere în meciul cu HC Zalău, scor 32-23 (16-10).

HC Zalău a început în forță meciul și au încheiat prima repriză în avantaj. În debutul actului secund, ”U” Cluj a reușit să egaleze. Ultimele 10 minute au fost groaznice, ”studentele” nu au reușit să marcheze iar adversara s-a distanțat pe tabelă. În a doua repriză gazdele au rămas la conducere, iar ”U” a ratat șansa de a se distanța în clasament. Cele mai bune marcatoare ale Universității au fost Chintoan (7 goluri), Senocico (6 goluri) și Lazăr (5 goluri). “Studentele” rămân pe locul 10 în clasamentul Ligii Florilor, cu 20 de puncte. ”U” Cluj este pe locul 10 în clasament, cu 20 de puncte. Următorul meci pentru clujence va fi împotriva lui CSM București.