Victorie pentru CFR în amicalul cu Aris Limassol

Formația clujeană a învins-o pe Aris Limassol cu scorul de 2-1, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu.

sursă foto: adevărul.ro sursă foto: adevărul.ro

Golurile partidei au fost marcat de jucătorii Balde (minutul 33) și Vera (minutul 63).

Dan Petrescu, tehnicianul clujenilor, a făcut diferite schimbări pe parcursul celor două reprize, introducând chiar jucători care au evoluat puțin în acest sezon, precum Marius Coman și Alex Chirița.

Petrescu, însă, nu a fost mulțumit de prestația anumitor jucători. ”Cât despre jucători cărora le-am dat șansa să evolueze, sincer, mă așteptam mai mult de la ei, și în prima repriză și în a doua. Eu cred că ei pot mai mult, la antrenamente arată ceva și la meci altceva. De exemplu, Omrani a primit un cartonaș galben de la mine, azi i-am acordat o altă șansă, s-a întors și l-am băgat de la început. Acum depinde doar de el să demonstreze, și la el se vede că a stat departe de echipa mare, mi se părea că se mișcă greu.” a declarat ”Bursucul” la finalul partidei.