U Cluj a promovat în Liga a III-a

Universitatea a reușit să o învingă pe formația FC Lăpușul Târgu Lăpuș și în manșa secundă a barajului pentru promovarea în Liga a III-a, cu un scor de 6-0.

Primul gol a venit încă din minutul 14, când Lemac a reușit să deschidă scorul printr-o lovitură de cap. Gazdele în minutul 35 au rămas în 10 jucători, jucătorul Costenar a obținut un cartonaș roșu după ce a înjurat arbitrul partidei.

”Alb-negrii” au intrat foarte bine și în a doua repriză, și au reușit să înscrie în minutul 51 prin Hîmpea. Pe parcursul reprizei a doua au mai marcat Gabi Giurgiu în minutul 58, Dorin Goga în minutul 64 și în minutul 89, iar Budăcan încheie seria în minutul 91.

În tur, pe Cluj Arena, formația antrenată de Marius Popescu s-a impus cu 8-0 în fața adversarei.