Remiză albă între CFR şi FCSB, la Cluj

CFR Cluj a terminat la egalitate, 0-0, cu FCSB (fosta FC Steaua), luni seară în Gruia, într-un meci din etapa a șasea a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Foto Arhivă Foto Arhivă

Meciul a fost unul echilibrat, cu destul de puține ocazii de gol, FCSB ratându-le pe cele mai mari, prin Gabi Enache (65) și Florin Tănase (77), notează Agerpres. Pentru CFR au avut ocazii Sorsa (7), Deac (43), Tiago Lopes (55) și Nouvier (82).

În prima repriză, între antrenorii celor două echipe, Vasile Miriuţă şi Laurenţiu Reghecampf, au existat unele contre verbale, însă la pauză cei doi, care sunt şi amici, s-au îmbrăţişat şi şi-au strâns mâna.

FCSB și-a mărit avansul în fruntea clasamentului la trei puncte de FC Viitorul.

În celelalte trei confruntări din acest sezon, CFR Cluj a câștigat cu 2-1 la București, iar la Cluj a fost 1-1, în sezonul regulat, iar în play-off FCSB s-a impus în Capitală cu 2-0.