Victorie pentru „U” Cluj cu Jucu

Echipa de fotbal a Universităţii Cluj a câştigat cu 2-1 meciul amical jucat astăzi la prânz cu Unirea Jucu în Parcul „Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca.

A deschis scorul pentru „U” Pintea, intrat în locul lui Takacs - eliminat după proteste - din pasa lui Lemac, în minutul 30. Băghiceanu a făcut 1-1 peste doar 4 minute, înscriind cu capul, dar Budin a stabilit scorul final în minutul 81, cu o lovitură de cap.

„Studenţii” antrenaţi de Marius „Papi” Popescu şi Zsolt Szilagyi au început cu Pop - Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu - Giurgiu, Rogozan - Takacs, Hațiegan, Salcău – Lemac. După pauză „U” a intrat cu: Pop - Fizeşan, Ionescu, Irimie, Manu - Giurgiu, Rogozan - Takacs, Pintea, Salcău – Lemac, după care pe parcursul reprizei secunde alb-negri au efectuat mai multe schimbări.

Elevii lui Marius Popescu s-au impus acum câteva zile cu 2-0 în fața celor de la CSM Hunedoara, într-un alt joc amical, urmând să mai joace alte amicale cu Unirea Jucu, FC Zalău, CS Ocna Mureș și Cetate Deva, la Cluj, până pe 25 februarie.