CFR Cluj a remizat, scor 2-2, cu Poli Timişoara; Clujenii au marcat ambele goluri din penalti

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania formaţiei Poli Timişoara, în etapa a XIX-a a Ligii I, după ce a fost condusă cu 2-0. Ambele goluri ale clujenilor au fost marcate din lovituri de la 11 metri.

Pentru CFR Cluj a punctat Nascimento, în minutul 43, din penalti, şi tot din penalti în mintul 57, iar pentru Poli a înscris Drăghici, în minutele 35 şi 41.

CFR Cluj: Vâtcă - Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora - Rus, Nascimento - Nouvier, Omrani (Ruiz '46), Al. Chiriţă (Păun '59) - Bud (Negru '79). Antrenor: Vasile Miriuţă

Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Bocşan, Scutaru, Şeroni - Poparadu, Artean - Bărbuţ (Popovici '90+2), Croitoru (Cârstocea '80), Doman (Vădrariu '83) - Drăghici. Antrenor: Ionuţ Popa

Cartonaşe galbene: Nouvier '74, Nascimento '76 / Straton '56, Poparadu '90+3

Arbitri: Andrei Florin Chivulete - Andrei Constantinescu, Bogdan Velicu - Horia Gabriel Mladinovici

La meciul de la Cluj jumătate din terenul de pe arena Constantin Rădulescu era curătaţă de zăpadă, iar cealaltă jumătate era acoperită cu gheaţă şi zăpadă.