România – Spania: 0 – 0, pe Cluj Arena - GALERIE FOTO

Meciul amical România – Spania, disputat duminică seara pe Cluj Arena s-a încheiat 0-0.

Naționala României a reușit să încheie meciul amical de duminică seara cu Campioana Europei, Spania cu scor egal.

Ambele echipe au avut ocazii importante pe parcursul jocului. În minutul 7, Popa a pătruns în centrul terenului și a șutat puțin alături de la 20 de metri. În primele 20 de minute, românii s-au apropiat periculos de mai multe ori de poarta adversarului.

În repriza a doua, în minutul 46 Spania a făcut prima înlocuire. A ieșit Nolito și a intrat Isco. În minutul 52 a ieșit Pique și a intrat Nacho.

În minutul 56, Andone a ratat o ocazie importantă. Șutul său cu stângul din interiorul careului a trecut alături, după o pasă a lui Stanciu.

În minutul 59, are loc o dublă schimbare la Spania, ies Alcacer și Sergi Roberto, intră Aduriz și Fabregas. În minutul 61, îÎnlocuire și în echipa României, iese Popa, intră Torje.

În minutul 82, Torje centrează periculos prin fața porții, dar nici un coechipier nu se afla în zonă.

Echipele de start au fost următoarele:

ROMÂNIA: Tătărușanu, Filip, Grigore, Chiricheș, Săpunaru, Hoban, Pintilii, Stancu, Popa, Stanciu, Andone.

Rezerve: Pantilimon, Mățel, Moți, Torje, Keșeru, Ropotan, Găman, Sănmărtean, Hora, Tănase, Lung, Rusescu, Ivan, Toșca.

Antrenor: Anghel Iordănescu

SPANIA: Casillas, Perez,Pique, Bartra, Jordi, Koke, Roberto, Pedro, Agudo, Jimenez Silva, Paco.

Rezerve: De Gea, Azpilicueta, San Jose, Morata, Fabregas, Mata, Alcantara, Torres, Fernandez, Aduriz, Alcaron, Rico.

Antrenor: Vicente del Bosque