Victorie imensă pentru "U", odată cu revenirea lui Teja pe bancă FOTO

Universitatea Cluj a învins categoric echipa FC Caransebeș în partida disputată sâmbătă pe Cluj Arena, cu scorul de 4-0.

Șepcile Roșii au început meciul în forță, având mai multe ocazii încă din primele minute ale partidei prin Ursu (min. 3,8) și Cosmin Popescu (min. 6), ultimul marcând și primul gol, în minutul 10. La nici o jumătate de oră din meci, tabela arăta 2-0, după reușita lui Ursu. Meciul a continuat cu ocazii la poarta lui Oprea, iar în minutul 39 Greu a reușit să înscrie și el, după un contraatac al studenților.

A doua repriză a fost una mult mai calmă, prima ocazie aparținând tot studenților, în minutul 70. Meciul s-a terminat în min. 87, când Telecican a comis un henț în careu, iar Ursu a fâcut dubla din penalty.

"U”Cluj: Niczuly (cpt.) - Butean, Crişan, Al. Mutu, Hâmpea - Boboc, Cândea - Oct. Ursu, Greu, C. Popescu - Cocină
Au mai jucat: P.Popescu, Tarcea, J.Norbert
Antrenor: Mihai Teja
Caransebeş: Oprea - Livan, Buşu, Stoica, Cristoiu, Telecican, A. Roman, La Vecchia, Săulescu, C. Suciu, Roşoagă
Au mai jucat: Răducu, Pisano, Stelitano
Antrenor: Giovanni Pisano

Text și foto: Noemi Arman, studentă în anul I la Jurnalism, FSPAC-UBB Cluj