CFR Cluj a încheiat turul Ligii 1 cu o înfrângere în prelungiri. CFR Cluj - CS U Craiova 1-2

Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I, în care gazdele au condus cu 1-0.

Golurile au fost marcate de Beleck '47 pentru gazde şi Rocha '79 şi Dumitraş '90+2 pentru oaspeţi.

Etapa a 13-a a fost una cu ghinion pentru CFR Cluj! Neînvinşi acasă în tur, ardelenii au pierdut în minutul 90, după ce au condus încă din startul reprizei secunde! Beleck a deschis scorul pentru feroviari din pasa lui Jakolis (48). Finalul le-a aparţiunut gazdelor care au profitat din plin de greşelile din defensiva clujeană. Lăsat singur în "gura" porţii, Nuno Rocha a marcat din 4 metri, iar Dumitraş a detonat bomba în minutul 90!
CFR Cluj a terminat turul pe locul 8 cu 14 puncte, însă aşteaptă decizia tribunalului de la Lausanne pentru a-şi adăuga cele 6 puncte în clasamant!

CFR Cluj: Marc - Tiago Lopes, Larie, Goian, Mario Jorge - Petrucci, Tomislav - Jakolis (Bruno '81), C. Lopez (Negruţ '82), Nouvier (Păun '70) - Beleck. Antrenor: Francisc Dican.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean - Achim, Popov, Acka (Dumitraş '21), Vătăjelu - Ivan (Curelea '85), Kay, Mateiu, Băluţă - Bawab (Bancu '90+3), Nuno Rocha. Antrenor: Emil Săndoi.

Cartonaşe galbene: Larie '52, Tiago Lopes '73 / Acka '13, Kay '47

Arbitri: Lucian Rusandu - Valentin Avram, Andrei Constantinescu - Marian Barbu

Observatori: Ioan Onicaş, Valer Şulea

Etichete: fotbal craiova cfr