CFR Cluj s-a calificat în optimile Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României la fotbal, marți seara, grație victoriei reușite pe terenul formației de ligă secundă CS Balotești cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri.

Unicul gol al partidei a fost semnat de atacantul camerunez Leo Beleck, minutul '112.

Alături de CFR, în optimi s-au mai calificat ASA Târgu Mureș (4-1 cu Bucovina Pojorâta), Pandurii Târgu Jiu (2-1 cu UTA Arad) și FC Viitorul 2 Constanța (2-1 cu Academia Clinceni).

CS Balotești (II) - FC CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0, 0-0), după prelungiri, stadion Comunal - Balotești

A marcat: Steve Leo Beleck (112).

Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești/AG); arbitri asistenți: Marian Truță (Șirineasa/VL), Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Robert Avram (Pitești)

Observatori: Adrian Vidan (București) - CCA, Constantin Ciocoiu (Băicoi/PH) - FRF