Victorie lejeră pentru CFR

<p>Campionii de la CFR au cîştigat primul meci din stagiul de pregătire din Antalya. „Feroviarii“ s-au distrat cu echipa olandeză FC Horst (liga a 5-a), pe care au surclasat-o cu 13-1. Recitalul de goluri a fost deschis de Roberto de Zerbi, în timp ce golgheterul partidei a fost Cristi Bud, care a reuşit să înscrie 5 goluri. Lista marcatorilor a fost completată de Emil Dică, Bjelanovic, Wilgenburg, Edimar, Traore şi Hora. Alin Minteuan a rulat aproape întreg lotul avut la dispoziţie. În prima repriză au evoluat jucători mai experimentaţi, precum Bjelanovic, De Zerbi sau Mureşan, în timp ce în repriza secundă au intrat şi juniorii Mocan, Păun şi Negruţ. CFR va juca astăzi o altă partidă amicală, împotriva ucrainienilor de la Metalurg Donetsk. Meciul va fi transmis în direct de DigiSport de la ora 15.</p>