CFR Cluj merge mai departe în Cupa României dar o încasează de la fani

Formaţia CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, cu scorul de 4-3, echipa de ligă secundă CS Mioveni, în sferturile de finală ale competiţiei, în care în minutul 62 clujenii erau conduşi cu scorul de 3-0.

Pentru CS Mioveni au marcat Stoica '36, Nilă '51, 'Galan '59, iar pentru CFR au încris Tade '62 (penalti), '87, Chanturia '68 şi Ivanovksi '90+4.

Golul de 3-3 marcat de clujeni a fost contestat de CS Mioveni, deoarece gazdele aşteptau să primească mingea înapoi de la adversari, după ce o trimiseseră în afara terenului pentru a permite medicilor să intre pe teren, însă clujenii au ales să continue faza.

CS Mioveni: Oct. Popescu - Negoiţă, Calvin, Stoica, Stan - Al. Răuţă, Biceanu (Mârzeanu '72), Galan - A. Popa, Ayza, Nilă (Vintilă '61). Antrenor: Claudiu Niculescu

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, I. Rada, Camora - Petrucci, Muniru, Jazvici (Tiago Lopez '46), Jakolis (Chanturia '54) - Tade, Dore (Ivanovski '79). Antrenor: Francisc Dican

Cartonaşe galbene: Popescu '60, Vintilă '82 / Rada '52, Camora '53, Tade '54, Muniru '83

Meciul a fost arbitrat de Dragoş Istrate, ajutat de asistenţii Cristian Marchidanu şi Marius Badea, arbitru de rezervă fiind Marcel Bîrsan.

Observatorii întâlnirii au fost Nicolae Marodin şi Sorin Cojocaru.

În momentul în care se îndreptau spre vestiare, la finalul meciului, jucătorii clujeni au fost ţinta bulgărilor de zăpada aruncaţi de fani din tribune.