„U” 2 face show la Baza Sportivă „Clujana”

Echipa secundă de fotbal a Universității Cluj s-au impus, pe teren propriu, în fața echipei AS Unirea Tritenii de Jos, cu scorul final 1-0.

„Studenţii” mici de la U 2, întăriţi cu câţiva jucători de la prima echipă, au învins în această după-amiază pe Unirea Triteni, meciul contând pentru etapa 12 a ligii a 4-a județeană.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andreas Buda, antrenorii Marius Popescu şi Zsolt Szilagyi au folosit următoare echipă: Dolha – Petrişor, Florea, Bratu, Manu – Tarcea, Buda - Boutadjine, Achim, Borza – Arman. După pauză au mai intrat Schieb, Butean, Popescu şi Fodor.

La prima repriză a meciului disputat la Baza Sportivă „Clujana” au asistat antrenorul „U” Cluj, George Ogăraru, diresctorul sportiv, Eugen Pârvulescu, Alfons Groenendijk și jucătorul „U” Cluj, Justin Mengolo. La pauză stafful echipei George Ogăraru și Eugen Pârvulescu au cerut bancii tehnice a echipei secunde detalii despre câțiva jucători.

„Universitarii” se luptă în continuare pentru primul loc, echipa aflându-se în acest moment pe locul 2 în clasament.

Următorul meci va avea loc sâmbătă, 29 noiembrie, pe terenul adversarei ACS Vulturul Mintiu-Gherlii.