Repetiție eșuată: „U" a pierdut ultimul amical al verii

„Șepcile roșii" au cedat cu 1-2 în fața lui Gaz Metan Mediaş, într-o partidă disputată pe Cluj Arena..

Universitatea Cluj șchioapătă înaintea duelului cu Petrolul, din optimile Cupei Ligii. Formația clujeană a pierdut ultimul amical al verii disputat în compania trupei pregătite de Cristian Dulca, scor 1-2. Medieșenii au condus la pauză cu 1-0, printr-un autogol marcat de croatul Skvorc (jucător aflat în probe). „Lupii negri" și-au majorat diferența în repriza a doua, Figliomeni fiind cel care s-a aflat la finalizare (''80). Golul de onoare al Universității a fost reușit de Emil Ducu Ninu, în prelungirile partidei.

Mihai Teja a aliniat două formule de joc în confruntarea cu Mediaș:

Prima repriză: Veselovsky - Jovanovic, Neag, Skvorc, Târnăcop - Costin, Mateus - Viveiros, Kovacs, Sauvadet - Jula

A doua repriză: Niculescu (Panagopoulos) - Ciupe, Ninu, Neag, Muşat - Bucşa, Lungu - Achim, Stojanovic, Calcan - Lemnaru