„U" nu se regăsește. „Studenții", fără victorie în Austria

Universitatea Cluj rămâne fără victorie în cantonamentul din Austria. „Șepcile roșii” au încheiat la egalitate cu Anzhi Makhachkala, scor 0-0, în al treilea amical al verii.

„Studenții” au avut o evoluție ștearsă la fel ca și în meciurile cu Rapid Viena (0-4) și Kuban Krasnodar (1-4). Elevii lui Mihai Teja și-au creat doar o singură ocazie de a înscrie. Emil Ninu a nimerit bara în minutul 13, după un corner executat de Stojanovic.

Rușii au fost mult mai aproape de gol. Anzhi a avut două penalty-uri, nefructificate însă de Abdulavov (’27) și Mukhammad (’43).

„U” a evoluat în următoarea formulă: Veselovsky - Jovanovic, Ninu, Fofana, Târnăcop - Bucşa, Lungu - Achim, Stojanovic, Viveiros – Jula.

În repriza secundă au jucat Niculescu - Ciupe, Neag, Mateus, Târnăcop - Costin, Calcan - Achim, Machado, Sauvadet - Lemnaru (c).

Etichete: rusia austria u cluj