FINAL Corona - CFR Cluj 2 - 2. Feroviarii, fără victorie în 2014. Miriuță tremură pentru postul său!

Deși a condus cu 2-0 și a avut un om în plus aproape o jumătate de oră, CFR nu a reușit să obțină decât o remiză pe terenul ultimei clasate, Corona Brașov, scor 2-2.

Negruț a deschis scorul în minutul 18, cu un șut pe centrul porții de la 10 metri. Tot el a majorat diferența trei minute mai târziu, când a trimis direct la vinclu. Cadu putea să-și treacă și el numele pe lista marcatorilor, dar a ratat o lovitură de pedeapsă obținută de Gabionetta ('38).

Neacșa a redus din handicap la începutul reprizei secunde și a reaprins speranțe în tabăra gazdelor ('60). Buș a complicat însă misiunea echipei sale, după ce a văzut al doilea galben și a fost trimis la cabine de către centralul partidei ('61). Chiar și așa, Corona a dat lovitura pe final de joc. Coman a adus un punct nesperat echipei sale după ce a reluat sub transversală, din doar câțiva metri ('85).

Astfel, CFR rămâne fără victorie în 2014. Scaunul lui Vasile Miriuță e amenințat serios după acest semieșec.

Final de meci. Corona și CFR termină la egalitate, scor 2-2.

Min 90+1 - Intră Mendizon în locul lui Coman

Min 87 - Iese Neacșa, intră Forika

Min 85 - GOL Corona! Coman reia imparabil sub transversală, din doar câțiva metri!

Min 62 - Poverlovici este avertizat

Min 62 - Buș este eliminat după ce vede al doilea galben!

Min 60 - GOL Corona! Neacșa execută o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea e deviată la vinclu de Maftei, iar Felgueiras nu mai poate interveni

Min 60 - Piccolo primește cartonașul galben și va lipsi în derby-ul cu "U" Cluj

Min 56 - Intră Lopes, iese Djokovic

Min 55 - Pârvu trage mult peste

Start în repriza secundă

Pauză la Brașov. CFR conduce cu 2-0 pe Corona după primele 45 de minute.

Min 45 - Buș reia spectaculos, dar portarul clujenilor se află la post

Min 41 - Felgueiras reține fără emoții mingea trimisă cu capul de Coman

Min 38 - Cadu ratează lovitura de pedeapsă. Căpitanul clujenilor a șutat slab și i-a permis lui Marc să respingă

Min 37 - Penalty pentru CFR! Munteanu îl faultează în careu pe Gabionetta. Fundașul vede cartonașul galben

Min 33 - Dâlbea trage puternic de la 25 de metri, Felgueiras scoate cu greu în corner

Min 30 - Sergiu Buș este și el avertizat

Min 25 - Dâlbea vede cartonașul galben

Min 25 - Felgueiras reține cu greu o minge trimisă de Dâlbea

Min 21 - GOL CFR Cluj! Negruț reușește dubla, după ce trimite direct la vinclu, fără speranțe pentru Marc

Min 18 - Gol CFR Cluj! Marc respinge greșit centrarea lui Maftei, mingea ajunge la Negruț, care înscrie cu un șut de la 10 metri!

Min 16 - Dâlbea expediază o torpilă de la mare distanță, mingea trece milimetric peste poartă