FINAL Pandurii - Pacos 0 - 0. Gorjenii și-au luat adio de la Europa!

Pandurii au obținut doar o remiză în fața lui Pacos de Ferreira, scor 0-0, la capătul unui meci dominat de români.

Sursa foto: uefa.com Sursa foto: uefa.com

Gorjenii și-au luat rămas bun de la cupele europene cu un rezultat de egalitate obținut în fața ultimei clasate din prima ligă portugheză. Elevii lui Cristi Pustai rămân astfel fără victorie în Europa League.

Final de meci. Pandurii și Pacos termină la egalitate, scor 0-0.

Min 90+4 - Eric trage puțin alături din lovitură liberă

Min 90+1 - Degra este avertizat pentru trageri repetate de timp

Min 90 - Iese Carlao, intră Romeu

Min 89 - Leao vede al doilea cartonașul galben și implicit pe cel roșu. Pacos evoluează cu un om în minus

Min 87 - Paraskevas vede cartonașul galben

Min 83 - Iese Nicoară, intră Cristea

Min 79 - Nicoară se întrece în ratări. Mijlocașul șutează direct în portarul advers din doar 8 metri!

Min 78 - Eric șutează la colțul lung, Degra intervine însă

Min 76 - Buleică cere penalty la pătrunderea sa, dar centralul partidei lasă jocul să continue

Min 71 - Iese Manuel Jose și intră Bebe

Min 71 - Intră Paulinho, iese Ciucur

Min 62 - Carlao reia periculos cu capul, Stanca respinge de sub bară, în corner

Min 56 - Eric ratează o nouă șansă de a înscrie. Brazilianul refuză să paseze și este deposedat în momentul șutului

Min 51 - Dos Santos trimite cu capul, mingea cade pe plasă

Min 46 - Intră Oliveira, în locul lui Sergio

Fluier de start al reprizei secunde

Final de primă repriză. Pandurii și Pacos se află la egalitate, scor 0-0, după primele 45 de minute.