Sorana Cîrstea, eliminată în turul trei la Tokyo

Jucătoarea de tenis Sorana Cîrstea, cap de serie numărul 15 şi locul 21 WTA, a ratat, joi, calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Tokyo, dotat cu premii în valoare totală de 2.369.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiţiei.

Sorana Cîrstea, eliminată în turul trei la Tokyo Sorana Cîrstea, eliminată în turul trei la Tokyo

Cîrstea a fost învinsă, în turul trei, cu scorul de 7-6 (7/3), 6-1, după o oră şi 32 de minute, de Svetlana Kuzneţova (Rusia), poziţia 27 în ierarhia mondială.

Meciul a început miercuri, dar a fost întrerupt din cauza ploii la scorul de 4-1 în primul set pentru sportiva din România.

Pentru performanţa reuşită la Tokyo, Sorana Cîrstea va primi 125 de puncte WTA şi un cec în valoare de 24.300 de dolari.

Meciul a început miercuri, dar a fost întrerupt din cauza ploii la scorul de 4-1 în primul set pentru sportiva din România, scrie Mediafax.

Etichete: sorana cirstea