Juniorii „feroviari“ au câștigat Cupa „Viitorul Zalău“

Juniorii E de la CFR Cluj au câștigat Cupa „Viitorul Zalău“, înregistrând doar victorii.

Sportivii pregătiți de Simion Baciu (născuți în 2004) au avut o evoluție entuziasmantă la turneul organizat în județul Sălaj. Micii „feroviari“ au câștigat toate meciurile pe care le-au disputat, după cum urmează: CFR – Sportul Șimleul Silvaniei 6-2, CFR – Plimob Sighetu Marmației 6-4, CFR – CS Junior Câmpulun Moldovenesc 3-0, CFR – FC Zalău 4-1, CFR – FC Baia Mare 6-2. În finala competiției, clujenii au surclasat formația Il Calcio Satu Mare cu 7-2.

Tudor Cociș, de la CFR, a fost desemnat „cel mai bun jucător al turneului“. Lotul pregătit de Simion Baciu este compus din: Szilard Mathe, Andrei Oarga, Victor Kun, Alexandru Stoian, Cătălin Resteșan, Tudor Cociș, Raul Chirvai, Denis Milchis, Andrei Maghiari, Alex Bojor și Lucian Cocea.