CFR s-a impus cu 1-0 în faţa Coronei

CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Corona Braşov, în ultimul meci al etapei a VI-a a Ligii I şi a obţinut a doua victorie din acest sezon.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Ogbu, în minutul 18, care a reluat din 5 metri balonul centrat din partea dreaptă de Batin. În minutul 85, Neacşa (Corona Braşov) a ratat un penalti dictat de arbitrul George Găman pentru un henţ în careu comis de Djokovici.

CFR Cluj: Mincă - Velayos, Piccolo, Rada, Camora - Deac, Obiora, Rui Pedro (Djokovici '55), Voiculeţ - Batin (Fl. Costea '66), Ogbu (Tade '80). Antrenor: Petre Grigoraş.
Corona Braşov: Marc - Martac, Fl. Ilie, Damian, Dumitru (Burlacu '46) - Braganca (H. Popa '82), Dâlbea, Munteanu, Neacşa - Olariu (Marcos '64) - Chirciu. Antrenor: Nicolae Manea.

Cartonaşe galbene: Rada '33, Djokovici '90+1 / Munteanu '10, Dâlbea '11, Fl. Ilie '67, Burlacu '86.
Arbitri: George Găman (central) - Gabriel Stroe, Radu Timar (asistenţi) - Teodora Albon (rezervă).