Victorie pentru „U“ Jolidon

<p><strong>Vicecampioanele de la „U“ Jolidon s-au impus joi seara în fața formației SCM Craiova, într-un meci din Liga Națională de handbal feminin, cu scorul de 33-24.</strong>

Clujencele au făcut o primă repriză foarte slabă, atât în apărare cât și în atac, fiind conduse cu 15-12 după primele 30 de minute. Gheorghe Covaciu și-a motivat foarte bine elevele la pauză, iar această au arătat cu totul altceva în repriza secundă. În partea a doua a jocului, „studentele“ au marcat de 21ori și au primit doar 9 goluri, câștigând la o diferență clară, 33-24. În etapa următoare, „U“ Jolidon va juca miercuri, 10 aprilie, pe teren propriu, împotriva campioanelor de la Oltchim. În sezonul trecut clujencele au fost singurele care au reușit să se impună în fața vâlcencelor.