„U“ Jolidon a remizat la Zalău

<p><strong>7U“ Jolidon a remizat în partida disputata în deplasare la  HC Zalău, scor 30-30. Echipa din Sălaj a condus cu 16-12 după prima repriză, însă clujencele au reușit o repriză secundă de senzația, revenind pe tabelă. </strong>

Partida a contat pentru etapa a 10-a a Ligii Naționale de handbal feminin. Victoria Petroczi, portărița de la „U“ Jolidon, a avut 7 intervenții iar Ana Maria Măzăreanu, de la gazde, a avut 4 intervenții. Pentru vicecampioane au marcat: Carmen Cartaș 9 goluri (3 din 7m), Nicoleta Dincă 8 g, Florina Chintoan 5 g, Mihaela Ani-Senocico 4 g, Mihaela Tivadar 2 g, Clara Vădineanu și Magdalena Paraschiv câte 1 gol. În urma acestui rezultat, „U“ Jolidon ocupă locul 4 în clasamentul Ligii Naționale, cu 12 puncte, la egalitate cu locurile 2 și 3, care au câte un meci mai puțin. Oltchim conduce autoritar, cu 18 puncte.