CFR a câștigat primul amical

<p><strong>Campionii de la CFR Cluj au câștigat primul amical jucat în cadrul stagiului de pregătire de la Marbella, Spania. „Feroviarii“ s-au impus cu 1-0 în fața celor de la Ferencvaros Budapesta, cea mai titrată echipă din Ungaria. </strong>

Golul victoriei a fost marcat din penalty de către căpitanul Cadu, în minutul 70. În prima repriză, antrenorul Paulo Sergio a trimis pe teren următorii jucători: Stăncioiu - Rada, Maftei, Godemeche, Celestino - Camora, Ivo Pinto - Hora, Deac, Paun – Weldon (înlocuit de Sergiu Buș în minutul 30). După pauză au evoluat: Felgueiras - Panin, Cadu, Piccolo, Sepsi - Mureşan, Muniru - Maah, Rui Pedro, Valente – Ganea. În următoarea partidă amicală, CFR va întâlni formația elvețiană FC Luzern, miercuri, 23 ianuarie.