Steaua Bucuresti - Serif Tiraspol, scor 4-1

Echipa Steaua Bucuresti a învins, luni, cu scorul de 4-1 (2-0) formatia moldoveana serif Tiraspol, într-un meci de pregatire din cadrul cantonamentului din Antalya transmis în direct de Sport.ro. Golurile învingatorilor au fost marcate de Dica ‘22, ‘59, ‘61 si Galamaz ‘39, în timp ce pentru învinsi a înscris Jymmy în minutul 74. Antrenorul Stelei, Marius Lacatus, a început partida în urmatoarea formula de echipa: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Gardos, Brandan - Nicolita, Marinescu, Ricardo, Tanase - Dica, Bilasco. În repriza secunda au mai jucat Stanca, Surdu, Szekely, Radut, Bicfalvi, Onofras, Baciu, Onicas, C. Matei si Emeghara. La meci a asistat si selectionarul nationalei României, Razvan Lucescu. Urmatorul meci amical al stelistilor va avea loc astazi împotriva formatiei croate Dinamo Zagreb.