Romania a fost invinsa de Turcia, scor 2-0, intr-un meci amical

Reprezentativa României a fost învinsa de Turcia, miercuri seara, cu scorul de 2-0 (0-0), într-un meci amical disputat pe stadionul “Sukru Saracoglu” din Istanbul, ultimul dinaintea preliminariilor Campionatului European din 2012. Primul gol al Turciei a fost marcat de Emre Belozoglu, în minutul 82, dintr-un penalti acordat de arbitru dupa o interventie în careu a lui Razvan Cocis la Gokhan Gonul. În minutul 86, Arda Turan a înscris din nou pentru Turcia, stabilind scorul final, 2-0.  România: 1. Lobont - 2. Dananae, 3. Rat, 4. Tamas, 5. Chivu (15. Galamaz ‘61) - 6. Radoi, 7. Bilasco (9. Marica ‘51), 10. Florescu, 11. Cocis - 21. D. Niculae (16. B. Stancu ‘88), 22. Deac (16. Nicolita ‘77, 15. Tanase ‘90). Antrenor: Razvan Lucescu.Nationala României are programat primul meci din preliminariile Campionatului European din 2012, la 3 septembrie, pe teren propriu, în compania reprezentativei Albaniei.