Debut bun

Lider la zi in clasamentul Diviziei A de handbal feminin, seria vest, CSM Sibiu nu s-a impiedecat nici de CSM Drobeta Tr. Severin, intr-un meci ce a contat pentru prima etapa a returului. Chiar daca au fost nevoite sa joace in Sala Armatei, elevele lui Gheorghe Badeanu au fost de neoprit. Au inceput tare, inca din start, cind si-au creat un avantaj linistitor. Pina la capatul primei reprize, sibiencele au facut cam ce au vrut pe teren. Tocmai de aceea, la capatul primelor 30 de minute, tabela indica 19-11 pentru gazde. Nici in actul secund, soarta meciului n-a avut alt curs. Doar ca, multumite cu diferenta inregistrata pe tabela, jucatoarele gazda au preferat sa nu mai forteze, ci sa mentina constant un ecart de opt, noua goluri. Intr-un final fara emotii, CSM-ul s-a impus cu 35-26. In aceeasi etapa, cealalta reprezentanta a Sibiului in serie, Viitorul Medias, a pierdut cu 21-43 in fata celor de la DWAR, intr-un meci care s-a desfasurat la Craiova. In etapa urmatoare, CSM Sibiu si Viitorul se vor intilni la Medias, in derbiul judetului.