Intarire de la Vaslui

Fundasul lui FC Vaslui, Dorian Andronic, se afla incepind duminica in pregatiri cu echipa Gloria Bistrita, o decizie in privinta sa urmeaza sa se ia dupa ce jucatorul va fi testat in partidele amicale din aceasta pauza competitionala. “Vreau sa arat ca merit sa joc la Gloria Bistrita si apoi, bineinteles, imi doresc sa cistig un loc de titular si sa ajut echipa sa ramina in Liga I”, a declarat Dorian Andronic pentru site-ul oficial al gruparii ardelene. Jucatorul nu a fost folosit nici un minut la FC Vaslui in turul campionatului, fiind rezerva in sase meciuri. Dorian Andronic a jucat pentru Cetate Suceava inainte de a fi legitimat in 2006 la FC Vaslui, echipa pentru care a debutat in Liga I in meciul cu Steaua din 4 martie 2007, scor 1-0. Echipa ardeleana isi va continua pregatirea de iarna in localitate pina pe 14 februarie, pentru ca apoi sa se deplaseze in Antalya pentru un stagiu de 10 zile.