Danciulescu - goleador

Fostul atacant dinamovist Ionel Danciulescu a marcat, duminica, un gol, in meciul pe care formatia sa l-a cistigat pe teren propriu cu Cartagena, scor 2-0, in etapa a XIX-a. Reusita fotbalistului roman a venit cu un minut inainte de pauza, dupa un corner executat de Farinos. Dupa pauza, ex-dinamovistul a mai avut o oportunitate de a marca si a fost schimbat in minutul 68 cu Tote. In prelungirile partidei, Hercules si-a dublat avantajul dupa golul lui Delibasic. Aceasta este cea de-a patra reusita a atacantului in actualul sezon, el marcind de doua ori si in Cupa Spaniei. Hercules, la care fostul stelist Tiago Gomes a fost integralist, este lider in Segunda Division dupa 19 etape, cu 39 de puncte acumulate, la egalitate cu Real Sociedad.