Ghinionistii campionatului

Nemultumiti de locul 17 in clasament si singurii fara succes in acest campionat, clujenii au incercat la Galati sa repete performanta de miercuri, cind s-au impus cu 3-0 in Cupa Romaniei, in fata formatiei FC Vaslui. La fel ca atunci, „studentii“ au inceput partida in avanposturi, cu Nemanja Jovanovic ajutat indeaproape de Goga si Sabo. Cu un joc legat, cu pase la firul ierbii, fotbalistii „universitari“ au fost aproape de a marca in minutul 13, la capatul unei actiuni de toata frumusetea. Haciatrian l-a deschis in dreapta pe Olah, acesta a centrat in careu, iar dupa o deviere a fundasilor moldoveni, Gigel Coman a tras cu sete, putin pe linga poarta. Dupa numai 2 minute, Goga ar fi putut deschide scorul, insa mingea expediata din interiorul careului a trecut pe alaturi. In minutul 20, Marius Suller, titularizat pentru a treia oara in acest sezon, a izbutit sa marcheze cu un lob de senzatie. In mitanul secund, gazdele au reusit sa egaleze la prima faza de poarta, dupa o bilbiiala in defensiva clujeana. Formatia de sub Feleac a fortat un nou gol, prin Sabo, in doua rinduri, Coman si Olah. Ratarile aveau sa-i coste pe baietii lui Falub, care au pierdut in minutul 92, dupa golul cu capul al lui Nogo. Otelul Galati – „U“ Cluj  2-1 (2-0)MarcatoriOtelul: Paraschiv ’47, Nogo '90^2 „U“ Cluj: Suller '20 ArbitriStefan Erdei (Oradea), Sebastian Gheorghe (Suceava), Sebastian Stoianof (Constanta)Cartonase galbeneOtelul: Semeghin '59„U“: Park '9, M. Jovanovic '42, Olah '73, Savu '86SchimbariOtelul: Ilei (Labukas, '65), Elek (Semeghin, '75) „U“ Cluj: Savu (Sabo, '75), Negrean (Goga, ‘84)  Antrenori Otelul: Petre Grigoras  „U“: Adrian FalubStadion: „OTtelul“    Spectatori: 3.000