Victorie pentru uniristi

“Alb-negrii” au învins în amicalul disputat ieri dimineata, pe stadionul “Cetate”, cu 3-0 pe Ariesu Turda, prin golurile marcate de Mihai Dascalescu (min. 3), Andrei Zagrean (min. 50) si Ciorega (min. 85). FC Unirea Alba Iulia: G. Rotaru – L. Oroian, I. Cazan, Marincean, I. Grozav (Selagea) – Foro, Hodor, Ghiorma, Galdean - Pepenar, Dascalescu, iar la pauza au mai intrat Raul Unchis, Goia, Toporan, Goga, D. Tatar, Manea, Zagrean, G. Grozav, Hirceaga si Vali Dabu. Antrenor: George Ciorceri, Adrian Bichesi. Ariesu Turda: Iliuciuc – Bilia, C. Ciobanu, Panaitescu – Bunea, Boroncoi, R. Andone,  Dida, Albinaru – Cr. Luca, Vadana iar la pauza au mai intrat Vartolomei, Toma, Bozdog, Cocoara, Luca, Tuta, Stanciu, Savi si Cl. Balaci. Antrenor: Victor Rosca, Cornel Sâmtion Partida de verificare de ieri a fost arbitrata de catre Vasile Costin (Blaj), ajutat de asistentii Radu Nichimis si Vasile Daramus (ambii din Alba Iulia). Turdenii au reusit sa înscrie prin Albinaru (min. 43), însa golul a fost anulat pe motiv de ofside. La Alba Iulia au mai sosit înca doi jucatori în probe, este vorba despre fundasul Ciprian Toporan (Petrolul Ploiesti) si Andreica (Kozara Vintu de Jos). Acestia au jucat în cea de-a doua repriza. Mijlocasii Calin Cristea si Claudiu Oara (acidentati) au urmarit meciul din tribuna iar Razvan Dâlbea a fost învoit pentru ca a sustinut examenul de licenta, la Bucuresti. FC Unirea Alba Iulia va juca urmatorul meci amical, simbata, de la ora 10.00, linga furnale, cu Corvinul Hunedoara.