Remiza de final pentru CFR Cluj

Formatia pregatita de Ioan Andone, CFR Cluj, a terminat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci din cantonamentul de la Kaprun sustinut in fata formatiei cehe Viktoria Plzen. Scorul a fost deschis de cehi, in minutul 24, pentru ca golul egalizator sa vina in minutul 76, dupa reusita lui Surdu. Astfel ca CFR Cluj termina perioada de pregatire premergatoare sezonului de Liga 1 cu un bilant favorabil: 7 meciuri, 5 victorii si 2 egaluri. Pentru prima repriza a partidei cu Viktoria Plzen, Ioan Andone a folosit urmatoarea formatie: Stancioiu - Tony, Muresan, Galiassi, Panin - Dani, Leao - Minteuan, Didy, M. Jose - Fabbiani. Dupa pauza, s-a jucat in formula: Stancioiu - Amoreirinha, Cadu, Sandberg, Fredy - Marginean, Oliveira - Semedo, Deac, Surdu - Ogbonna.