Remiza cu Salzburg

In al doilea meci disputat in cadrul cantonamentului de la Kossen (Austria), CFR Cluj a remizat, scor 1-1, cu echipa campioana a Austriei, Red Bull Salzburg. Pentru prima repriza, Ioan Andone a trimis in teren urmatoarea formatie: Stancioiu - Tony, Sandberg, Sousa, Panin - Leao, Muresan, Trica - Semedo, frunza, Didy. Partida a debutat spectaculos, cu formatia lui Giovanni Trappatoni deschizand scorul in chiar primul minut de joc, prin Zickler. Raspunsul CFR-istilor a fost unul pe masura, Trica egaland situatia de pe tabela doua minute mai tarziu, dupa o combinatie in trei cu Semedo si Muresan. Ocaziile de gol s-au succedat in continuare la ambele porti, cele mai mari sanse de a inscrie avandu-le "feroviarii", prin Leao, Semedo si Trica. Partea a doua a jocului a fost inceputa de Andone cu o alta garnitura: Turcas - Panin, Cadu, Sousa, Fredy - Marginean, Dani, Minteuan, M. Jose  - Surdu, Anca. Acest al doilea mitan a fost oarecum dominat de catre austrieci, care si-au creat mai multe ocazii de gol. Cel mai periculos om al lui Salzburg a fost veteranul Zickler, in timp ce in tabara CFR-ista singurele situatii mai periculoase au aparut in urma unor faze fixe. Astfel ca CFR Cluj paraseste cantonamentul de la Kossen neinvinsa, dupa 2-0 cu Austria Viena si 1-1 cu Red Bull Salzburg, urmand sa dispute urmatorul cantonament tot in Austria, la Kaprun.