„U“, victorie la ultimul meci

Cu o formatie formata in mare parte din juniori, Universitatea Cluj s-a impus cu scorul de 1-0 in deplasare la Minerul Lupeni, pe un teren unde se cistiga greu puncte. Victoria a fost adjudecata in minutul 32 de Borza, dar succesul se datoreaza intr-o buna masura si portarului Farcas, care a avut citeva interventii providentiale in fata atacantilor echipei gazda. Mai mult, tinarul goalkeeper clujean a reusit sa pareze si o lovitura de pedeapsa executata de Itu in minutul 52. Astfel, „Sepcile rosii“ au parasit liga secunda, inregistrind o noua victorie, a 21-a din acest sezon.A marcat * Borza (‘32)„U“ CLUJ * Farcas - Taut, Somcherechi, A. Muresan, Neicu - Lirca, Vascan - Bus (foto)(‘88, Dobrau), Morar (‘67, Tene), Borza (‘82, Sintejudean) - Suciu. Antrenor * Adrian FalubMINERUL * Marius Rus - Cimpeanu (‘73, Panaite), Csik, Luca, Tilvan - Daj, Boroncoi, Marcel Rus (‘52, Neagu) , Vezan - Itu, Niculescu (‘45, Diaconescu). Antrenor * Dan ManailaCartonase galbene * Vezan (‘77) / Bus (‘24), Neicu (‘67)Arbitru * Sorin Tarcea (Timisoara). Asistenti * Traian Marchis (Baia Mare), Nicolae Meghesan (Oradea)Stadion * „Minerul“, Spectatori * 400