Sentinta aminata pentru „sepcile rosii“

Intr-o atmosfera de joc amical, cele doua formatii au inceput lent jocul si l-au continuat in aceeasi maniera. „Studentii“ nu au fortat, in timp ce gazdele nu au putut mai mult. Cu toate acestea, ocaziile palide ale primei reprize au apartinut mediesenilor, insa Ciprian Prodan (’9, ’35) sau Paina (‘34) nu au gasit drumul spre gol. De partea cealalta, sustinuti din tribune de 300 de suporteri, clujenii au replicat prin Park, dar mingea trimisa de el cu capul a ajuns in plasa laterala a portii lui Stetca (’22). La reluare, partida a continuat in acelasi ritm. Intreruperi multe, pauze de hidratare si nici o ocazie de gol. Temperatura ridicata a turnat plumb in picioarele fotbalistilor. Acelasi Prodan a incercat sa schimbe impresia lamentabila lasata de ambele formatii, cu un sut din lovitura libera, insa Szolomajer a fost la post. Oaspetii au ripostat prin Savu, care l-a incercat pe Stetca din afara careului in minutul 76. Gaz Metanul a fost la un pas de a transa victoria prin Hoban, care a prins un sut de la 20 de metri, putin peste poarta lui Szolomajer. Final si un 0-0 care a aratat intru totul realitatea din teren. GAZ METAN MEDIAS – „U“ CLUJ 0-0GAZ METAN - Stetca – Craciun (‘87, Pancovici), Lazar, Somfalean, Pirvulescu (‘40, Candea) – Sabou, Hoban, Paina (‘46, Buzean), Curtean – Boaru, Prodan. Antrenor - Cristi Pusztai„U“ CLUJ - Szolomajer – Ungurusan, Cordos, Park, Suller – Ghindaru, Dolha, Savu - Sabo (‘85, Bus), Negrean (‘72, Iodi), Stoianof (‘60, Popescu). Antrenor - Adrian FalubCartonase galbene - Savu (‘51), Ghindaru (‘61)Arbitru - Stefan Erdei (Oradea) Asistenti - Claudiu Tripa (Arad) , Silviu Mocanu (Arad)Stadion - „Gaz Metan“, 1.000 de spectatori