Victorie linistitoare

Presate de situatia grea din clasament, baschetbalistele de la Magic Sibiu au facut un meci bun, ieri, in confruntarea cu National Iasi. Sibiencele si-au adjudecat clar prima parte a meciului, la capatul caruia formatia pregatita de Dan Fleseriu avea un avans de 14 puncte, 40-26. A urmat o cadere in sfertul trei, care a dus scorul la 49-38. Situatia s-a lamurit in ultimele zece minute de joc, cind Eli Pavel a fost imbatabila sub panouri. Sibiencele au avut meciul la discretie, dar si l-au facut mai dificil prin numeroasele ratari. Pina la urma, sibiencele s-au impus cu 64-54 si au sanse mari sa se salveze de la retrogradare. Fleseriu, multumitVictoria din meciul cu National Iasi i-a readus zimbetul pe buze lui Dan Fleseriu. Acesta spune ca sansele de a retrograda sint aproape nule. „Am jucat prost, dar am cistigat. Asta este cel mai important. Avem cu doua victorii mai mult decit Iasiul. Noi mai avem, teoretic, trei meciuri pe care le putem cistiga. Ca sa retrogradam, ar trebui sa le pierdem pe toate, iar Iasiul sa se impuna in toate. Nu cred ca se mai pune problema", spune Fleseriu. Pentru victoria din meciul cu Iasiul, la final, jucatoarele au primit si un cadou surpriza. O sticla de wiskey din partea lui Mircea Vulc, care a urmarit meciul impreuna cu Bogdan Spinu si Ionut Mocanu.