Actualitate

Tiberiu Ușeriu, așteptat pe Aeroportul din Cluj de zeci de oameni

Românul care a câștigat cea mai dificilă competiție a lumii, ultramaratonul de la Cercul Polar, s-a întors miercuri seara în țară și a fost primit ca un adevarat campion pe Aeroportul Internațional „Avram Iancu” Cluj.

Zeci de fani l-au așteptat pe sportiv și l-au felicitat pentru performanță la aterizarea pe Aeroportul Avram Iancu Cluj. Acesta a fost vizibil emoționat.

Bistrițeanul Tibi Ușeriu a parcurs 560 de km pe un ger naprasnic și a terminat cursa teribilă cu 12 ore înainte de data limită. De 9 ani, de când există această competiție, doar 19 sportivi au reușit să ajungă la linia de sosire.